Minerva Tarım Ürünleri Pazarlama

  •  Minoliva Naturel markası, zeytinyağı markası olarak şirketimizin adına tescil ettirilmiştir.
  • Firmamız, 2015 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğünden uzun dönem için kiralamış olduğu zeytinliklerde,  organik tarım yaparak Memecik zeytinleri yetiştirmektedir.
  • Doğanın tüm saflığını içeren zeytinyağımız, soğuk sıkım tekniği ile üretilmektedir.
  • Elde ettiğimiz ürünlerin büyük bir bölümü toptan olarak kaliteli zeytinyağı kullanmak isteyen restoran zincirlerine satılmaktadır.
  • Parakende satış mağazamız bulunmamaktadır. Ancak ürünlerimize ulaşmak isteyen müşterilerimiz için, on-line satış mağzamız www.minoliva.com.tr hizmetinizdedir.

 

MinOliva Naturel 750 ml.

Zeytinyağımız; natürel sızma ve soğuk sıkımdır. Yüksek derecede polifenol (anti-oksidan) içermektedir. Duyusal analizi: meyve/çimen aromalıdır. Filitresiz olarak şişelenmiştir.

Zeytinliklerimiz

Zeytinliklerimiz, Aydın İlinin Cin Cin ve Tığlılar köyleri sınırları içerisinde, Batı Menteşe Dağları’nda 600 ile 900 metre arasında yer almaktadır. Zeytinlik arazilerimizde organik tarım yapılmaktadır.

Zeytin Ağaçlarımız

Zeytinliklerimizde yaklaşık 3500 yetişkin zeytin ağaçı bulunmaktadır. Yaşları 50 ile 1500 araında olduğu tahmin edilen zeytin ağaçlarının %99 unu Memecik türü zeytin ağacı oluşturmaktadır.

Zeytin Hasadı

Zeytinliklerimizin tamamı Batı Menteşe Dağları’nın Menderes Ovası’na bakan yamaçlarında yer almaktadır. 

Dağlık arazi koşullarında, tamamiyle organik olarak yetiştirilen zeytinlerin hasadı, yoğun insan gücü kullanılarak, geleneksel yöntemlerle yapılmaktadır. 

Toplanan zeytinler kasalarda yağhanelere sevkedilerek aynı gün içerisinde kontüni sistem makinelerde soğuk sıkım olarak sıkılmaktadır.

Memecik Zeytini ve Yağı

Memecik zeytininden elde edilen zeytinyağı, koyu yeşilimsi/sarı renkte, sert/orta-yoğun meyvemsi tatta, turunç, portakal, badem, çimen ve defne aromalarının eşlik ettiği zengin duyusal özelliklere sahiptir. Yoğun antioksidan bileşenler genizde keskin olmayan, hafif yanma hissi uyandırır. Memecik’in damağı yormayan hafif bir acısı vardır. Memecik zeytini α-tokoferol (E Vitamini) ve fenoller açısından oldukça zengindir. Anti-oksidan ve besleyici özellikleri nedeniyle insan sağlığı açısından çok değerlidir.

Depolama

Özenle yetiştirdiğimiz organik zeytinlerimizden elde ettiğimiz Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı modern depolama tesisimizde depolanmaktadır. Paslanmaz krom depolarımız yağımızı uzun süre ilk günkü tazeliğinde saklayabilmek için  azot donanımlı imal edimiştir. Bu sayede yağımızı asgari 2 yıl okside olmadan koruyabilmekteyiz.

Dolum

Yarı otomatik dolum makinesi ile, 250 ml. ile 20 L. arasındaki şişe/kutulara dolum yapabiliyoruz.

Ürünlerimiz sizden talep geldikçe ambalajına doldurulup, adresinize kargo ile gönderilmektedir. 

MinOliva TV8 Şehirde Yaşam Programında

Gerçek bir zeytinyağı için...